Admiral Freebee
Alibies
Admiral Freebee
Alibies
Admiral Freebee is helemaal terug van nooit weggeweest. Bij zijn release in 2003 was ‘Admiral Freebee’ niet minder dan een bom in het Vlaamse rocklandschap: ‘Rags ’n Run’, ‘Ever Present’, ‘Einstein Brain’ en ‘Mediterranean Sea’ scoorden stuk voor stuk als single. En als ook albumtracks als ‘Get Out Of Town’ (wat een opener!), ‘There’s A Road’ en afsluiter ‘Bad Year For Rock ’n Roll’ zich moeiteloos vastzetten in het collectieve rockgeheugen, weet je dat 2003 een damn good year for rock ’n roll was.
Ruim 20 jaar later heeft het album nog geen spat aan luisterplezier ingeboet en dat kun je live ervaren. Daar waar begin 2024 de AB uit z’n voegen barstte voor een Rewind-concert, zoeken Tom Van Laere en zijn band in ‘Alibies’ de intimiteit van de theaterzaal op. Opgehangen aan het rustigste nummer van het legendarische debuut, staan de ballads van ‘Admiral Freebee’ centraal, aangevuld met aangepaste versies van andere classics uit het rijkgevulde oeuvre van de man die zijn volk écht leerde rocken.
door
Tom Van Laere (zang/gitaar/mondharmonica/piano), Tim Coenen (gitaar/bas/drum/zang), Senne Guns (piano/keyboard/zang), Laurens Billiet (drums/bas/zang)